مشاوره شغلی

انتخاب مسیر شغلی و بهبود کارراهه‌ی حرفه‌ای، آن‌قدرها که به نظر می‌رسد آسان نیست. برای آن‌که بتوانیم در مسیر حرفه‌ای خود درست و اصولی گام برداریم، مشورت گرفتن از افراد باتجربه و کسانی‌که پیش‌تر همان مسیر را طی کرده‌اند، بی‌اندازه گره‌گشا خواهد بود. مشاوره شغلی امکان آن‌را فراهم می‌کند که خطای کمتری در انتخاب‌های‌مان داشته باشیم، سریع‌تر به رشد شغلی برسیم و در تناسب بیشتری با بازار کار قدم برداریم.

چرا مشاوره شغلی؟

انتخاب مسیر شغلی

اگر در آغاز مسیر شغلی خود هستید، ممکن است در یافتن مسیر مطلوب با مساله مواجه شده باشید. مشاوره با متخصصی کارآموزده کمک می‌کند استعداد شغلی خود را بهتر شناخته و حرفه‌ی متناسب‌تری را انتخاب کنید.

انتخاب مسیر شغلی | مشاوره شغلی

مشاوره مهارت افزایی

برای رشد حرفه‌ای و پیشرفت شغلی نیازمند آن هستیم که مهارت‌های مختلفی را در خود تقویت کنیم. مشاوره شغلی این امکان را فراهم می‌کند که به فراخور توانایی‌های‌مان، اولویت‌های مهارت‌آموزی را بهتر تعیین کنیم.

مشاوره مهارت افزایی

بازبینی و اصلاح رزومه

رزومه، اولین برخورد شما با کارفرما را پدید می‌آورد، آن‌هم زمانی که شما حضور ندارید! با کمک مشاوره شغلی می‌توانید از بازخورد فردی متخصص که ده‌ها رزومه را در مقام استخدام‌کننده بررسی کرده، برای اصلاح ایرادات رزومه تان استفاده کنید.

بازبینی و اصلاح رزومه

مشاوره مصاحبه استخدامی

یک مصاحبه‌ استخدامی مهم و سرنوشت‌ساز در پیش دارید و نگرانید نتوانید به درستی در آن حضور پیدا کنید؟ مشاور شغلی می‌تواند با شما مصاحبه‌ای تمرینی داشته باشد و کمک کند تا نقاط ضعف‌تان را پیدا و اصلاح دهید.

مشاوره مصاحبه استخدامی

انتخاب هوشمند مشاور شغلی

اگر برای انتخاب مشاور شغلی خود به کمک نیاز دارید، کافی‌است به چند سوال ساده پاسخ دهید تا مناسب‌ترین مشاور را به شما پیشنهاد کنیم.

چه مشاوره‌ای نیاز دارید؟

حوزه‌های مشاوره شغلی

همینک در کارساز ده‌ها مشاور شغلی در حوزه‌های تخصصی مختلف حضور دارند. با انتخاب حوزه تخصصی مورد نظر خود می‌توانید مشاور مورد نظر خود را پیدا کرده و با او وقت مشاوره شغلی رزرو کنید.

مشاوره شغلی کارآفرینی و مدیریت
مشاوره شغلی برنامه نویسی
مشاوره شغلی بازاریابی و تبلیغات

مشاوره شغلی طراحی گرافیک

بسته‌های مشاوره شغلی

مشاوره شغلی در کارساز، همینک در دو سطح تعریف شده است. در جدول زیر می‌تواند تفاوت هرکدام از این سطوح را مطالعه کنید. بسته به این‌که چه اهدافی را از جلسه مشاوره شغلی در نظر دارید، می‌توانید بته پایه و یا پیشرفته را انتخاب کنید.

امکانبسته پایهبسته پیشرفته

مشاوره مسیر شغلی

مشاوره مهارتی

بازبینی رزومه و لینکدین

مشاوره مصاحبه استخدامی

تعداد جلسات
یکسه

با مراجعه به پروفایل هر مشاور می‌توانید نسبت به انتخاب بسته‌ی مورد نظر خود انتخاب کنید.

مراحل انجام مشاوره شغلی

یک: انتخاب مشاور

اولین گام در مسیر مشاوره شغلی آن است که مشاور مطلوب و مناسب خود را انتخاب کنید. از طریق مراجعه به صفحات اختصاصی هر حوزه، و یا استفاده از ابزار انتخاب هوشمند مشاور شغلی می‌توانید گزینه‌ی مناسب را برگزینید. همچنین اگر به کمک و یا راهنمایی بیشتری نیاز داشتید، می‌توانید از طریق بخش تماس با ما از کارشناسان کارساز کمک بگیرید.

دو: ثبت درخواست

پس از انتخاب مشاور مد نظر، می‌بایست سفارش درخواست مشاوره شغلی خود را ثبت کنید. ثبت سفارش چند دقیقه به طول می‌انجامد و پس از انتخاب بسته‌ی مشاوره‌ی مورد نظر و پرداخت هزینه‌ی آن صورت می‌پذیرد.

سه: هماهنگی

در کمتر از ۲۴ ساعت پس از ثبت درخواست مشاوره شغلی، جهت هماهنگی زمان مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد. گفتگوی آنلاین شما و مشاور در زمان مناسب برای دو طرف و از طریق پلتفرم‌های آنلاین (نظیر گوگل میت یا اسکایپ) انجام خواهد شد.

چهار: نظرسنجی

ما مشتاقیم تا با دریافت بازخورد از مراجعان خود، کیفیت خدمات کارساز را ارتقا دهیم و تجربه‌ی خوشایند‌تری از مشاوره شغلی را برای‌شان فراهم آوریم. به همین منظور و با هدف حصول اطمینان از رضایت شما، پس از انجام مشاوره از طریق ارسال فرمی آنلاین، رضایت شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

سوالات متداول درباره مشاوره شغلی

چه زمانی باید از مشاوره شغلی استفاده کرد؟

چه نوکارجو باشید و چه مدیری حرفه‌ای، مشاوره شغلی می‌تواند به رشد شما کمک کند. مشاوره شغلی در سال‌های نخست کار حرفه‌ای اثرگذاری به مراتب بیشتری دارد و می‌تواند جلوی آسیب‌های حرفه‌ای را بگیرد. به طور کلی، اگر از کار خود احساس رضایت نمی‌کنید، در پیدا کردن مسیر حرفه‌ای با مشکل مواجه شدید و می‌خواهید پیشرفت شغلی را تجربه کنید، از مشاوره شغلی غافل نشوید.

چه سوالاتی در جلسه مشاوره شغلی مطرح کنیم؟

به طور کلی، هر سوال و یا مساله‌ای که به حوزه کار حرفه‌ای مربوط باشد را می‌توانید با مشاور شغلی خود در میان بگذارید. بسته به این‌که در چه مرحله‌ای ای از مسیر شغلی خود هستید، می‌توانید سوالات مختلفی را طرح و از پاسخ‌های مشاور استفاده‌ی مطلوب را ببرید.

هزینه مشاوره شغلی چقدر است؟

هزینه مشاوره شغلی ارتباط مستقیمی به تجربه‌ی مشاور و حوزه‌ی تخصصی او دارد. همچنین تعداد جلسات مشاوره نیز می‌تواند بر هزینه مشاوره اثرگذار باشد. به طور میان هزینه‌ی یک جلسه‌ی مشاوره شغلی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان متغیر است.

امتیاز بدهید!
4 comments
  1. من هفته پیش با یکی از مشاورهای شغلی کارساز جلسه گذاشتم. راستش در ابتدا خیلی مطمئن نبودم که این مشاوره میتونه بهم کمک کنه. اما واقعا ورای اونچیزی که تصورش رو می‌کردم برام مفید واقع شد. چند پیشنهاد خیلی خوب گرفتم و یکی-دو ایراد اساسی در تعریف مسیر شغلیمو متوجه شدم که بهش فکر نکرده بودم. خلاصه این جلسه کمک کرد که بتونم کمی به خودم تسلط بیشتری پیدا کنم و مطمئن تر تو مسیر حرکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *