مشاوره تحصیلی

اگر در آستانه انتخاب رشته قرار دارید، یا از رشته تحصیلی تان راضی نیستید و به فکر تغییر رشته افتادید، زمان مناسبی برای گفتگو با یک مشاور تحصیلی است. مشاوره تحصیلی به شما کمک می‌کند که انتخاب هوشمندانه‌تری داشته باشید و با کمک یک فرد مجرب و شخصی که مسیر مد نظرتان را طی کرده، با دید درست‌تری تصمیم بگیرید.

در جلسه مشاوره تحصیلی می‌توانید درباره‌ی علایق و آرزوهای‌تان صحبت کنید، از اولویت‌های شخصی‌تان بگویید و بخواهید که مسیر بهتری پیش روی‌تان گذاشته شود. مشورت با یک متخصص کمک می‌کند که هزینه‌ی تجربه‌ی شکست‌های دیگران را نپردازید!

مشاوران تحصیلی

مشاوره تحصیلی: چرا و چگونه؟

تا همین چندسال پیش مشاوره تحصیلی چندان اهمیتی نداشت و عامه‌ی افراد از مسیرهایی تبعیت می‌کردند که جامعه یا خانواده پیش روی‌شان می‌گذاشتند. انتخاب رشته، تعیین گرایش و تعریف مسیر حرفه‌ای محدود به مسیرهای مشخصی بود. نسخه‌هایی آماده که به «بچه درس‌خوان‌ها» می‌گفت باید در رشته‌ی ریاضی تحصیل کنی و برای بقیه مسیرهای دیگری را مشخص می‌کرد. در ای شیوه، کمتر توجهی به علاقه، سلیقه و استعداد فرد در میان نبود. اما خوشبختانه، حالا ماجرا تغییر کرده …

خانواده‌ها حالا متوجه این مهم شده‌اند که رشته تحصیلی به‌تنهایی متر و معیار مناسبی برای موفقیت فرزندشان نیست و عوامل دیگری نیز باید در کار باشد. مشاوره تحصیلی درست از زمانی معنا و جایگاه پیدا کرد که دانش‌آموزان و دانشجویان نسل تازه، به فردیت خود و علایق و استعدادهای‌شان بهای بیشتری دارند.

مشاوره تحصیلی یک یا چند جلسه گفتگو با فردی متخصص است. در این جلسات، طی فرایندی مشخص، تلاش می‌شود تا مسیر تحصیلی بهینه برای شما تعریف شود. توجه داشته باشید که مسیر تحصیلی به ازای هر فرد بنا به روحیات، خلقیات،‌ شخصیت و استعدادهایش متفاوت است. کار مشاور تحصیلی آن است که در طی گفتگو با شما بتواند مسیر اختصاصی و منحصر به فرد شما را یافته و یه شما پیشنهاد کند.

حوزه های مشاوره تحصیلی

همانطور که پیش‌تر توضیح داده شد در جلسات مشاوره تحصیلی اولویت بر آن است که با توجه به «شما» مسیر تحصیلی بهینه یافت و پیشنهاد شود. مشاور تحصیلی می‌تواند در موضوعات زیر با شما گفتگو کنید. طبعا اولویت مشاوره را شما تعیین خواهید کرد.

استعدادیابی تحصیلی
برنامه‌ریزی تحصیلی
برنامه‌ریزی تحصیلی
مشاوره انتخاب رشته
مشاوره مسیر تحصیلی
مشاوره آینده شغلی | مشاوره تحصیلی
مشاوره آینده شغلی

پرسش های متداول مشاوره تحصیلی

چه زمانی باید به مشاور تحصیلی مراجعه کنیم؟

مشاوره تحصیلی به شما کمک می‌کند که در مسیر بهتری مدارج تحصیلی خود را طی کنید. معمولا در آستانه انتخاب رشته و یا در زمانی‌که می‌خواهید مسیر تحصیلی خود را تغییر دهید، لازم است که با مشاور شغلی گفتگو کنید.

هزینه مشاوره تحصیلی چقدر است؟

هزینه مشاوره تحصیلی بسته به تجربه و تخصص هر فرد متفاوت است. به طور میانگین هزینه هر جلسه مشاوره تحصیلی در کارساز عددی بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان است.

چه سوالاتی را در جلسه مشاوره تحصیلی طرح کنیم؟

به واسطه‌ی تنوع و پیچیدگی موضوع مشاوره تحصیلی، طیف سوالاتی که می‌توان در جلسه مشاوره مطرح کرد بسیار وسیع است. بهتر آن است که ابتدا اهداف و یا مسائل اصلی خود را طرح کنید و سپس در جلسه با مشاور درباره‌ی مسائل با اولویت بالای‌تان گفتگو کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)